Web copywriting

Královskou disciplinou je pro nás v Content Wizards rozhodně web copywriting – dokonce o něm Anička se Zuzkou napsaly pěknou knížku. Pravda, mluví se tam i o offline copywritingu, ale o tom se dočtete na jiném místě. O co tedy ve web copywritingu jde a s čím vám můžeme konkrétně pomoci?

Co je web copywriting?

Web copywriting je psaní marketingově účinných textů pro využití v online prostředí – na vašem webu, v e-shopu nebo třeba tematickém online magazínu, kde zúročíte atraktivně napsané PR články. Nezapomínejme ale ani na textaci PPC inzerátů ve vyhledávací síti (tzv. search) nebo bannerů v obsahové síti (tzv. display) a další subtilnější formy copy.

U web copywritingu jde především o to, aby texty měly správné náležitosti – správné formátování odpovídající zvyklostem internetových uživatelů, prolinkování, klíčová slova a samozřejmě věcnou, ale atraktivní stylistiku.

Pro online texty ale potřebujete hlavně copywritera, který se orientuje v rozličných online formátech a má zkušenosti s tím, co nejlépe funguje, abyste vzbudili zájem o svoje služby a výrobky a dovedli zákazníka k požadované akci.

Připravíme pro vás

Pokud si sami nejste jisti, co přesně by vaší online prezentaci prospělo, rádi vám nabídneme úvodní konzultaci zdarma nebo se pustíme do obsahového auditu.

Chcete se pustit do online copywritingu sami? Pomůžeme vám formou konzultací a školení.